TRAFİKTE YAYA ÖNCELİĞİ BİLİNCİNİN OLUŞTURULMASI İÇİN KAYMAKAMIMIZ ABDULSELAM ÖZTÜRK’ÜN KATILIMIYLA İLÇEMİZDE TRAFİK UYGULMASI YAPILDI
 
 
İlçemiz İskele Mevkii 4 yol önünde “Trafikte Yaya Önceliği Bilincinin Oluşturulması “ için Kaymakamımız  Abdulselam ÖZTÜRK’ün katılımıyla trafik uygulaması yapıldı.
Uygulamaya Kaymakamımız Abdulselam ÖZTÜRK, Belediye Başkanı Mehmet BİRKAN, Kamu Kurum Müdürleri, Muhtarlar, STK Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Kaymakamımız Abdulselam ÖZTÜRK tarafından yapılan açıklamada ; İçişleri Bakanlığımız tarafından trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımının yaygınlaştırılması amacı ile  "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" sloganıyla 2019 yılı "Yaya Öncelikli Trafik Yılı" ilan edilmiş olup 81 ilde eş zamanlı olarak kampanya başlatılmıştır.
2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 74.maddesinde yapılan değişiklikle " Görevli bir kişi veya ışıklı trafik işaretleri bulunmayan, ancak başka bir trafik işareti ile belirlenmiş yaya veya okul geçitlerine yaklaşırken bütün sürücüler araçlarını yavaşlatmak ve bu geçitlerden geçen veya geçmek üzere bulunan kişilere ve öğrencilere ilk geçiş hakkını vermek zorundadırlar. “hükmü getirilmiştir dedi.
 Uygulama kapsamında sürücülerle kısa sohbetler eden Kaymakamımız Abdulselam ÖZTÜRK ve beraberindekiler trafik kurallarına uyulması noktasında vatandaşlarımıza tavsiyelerde bulunup bilgilendirme amaçlı broşür dağıttılar.
 
 
 
 

TÜRKİYE CUMHURİYETİ ARMUTLU KAYMAKAMLIĞI
KARŞIYAKA MAHALLESİ ARMUTLU MEYDANI NO:22 ARMUTLU/YALOVA
Tel : 0 (226) 531 49 99 - 531 19 96
Belgegeçer :0 (226) 531 28 72

e-posta : armutlu@icisleri.gov.tr