Kaymakamımız Uğur SEZER, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk DURSUN, İlçe Jandarma Komutanı Ali COŞKUN, İlçe Emniyet Amiri Alpaslan YEŞİLAY, Kurum Müdürleri ile karne dağıtım törenine katıldı.
Karne dağıtım törenine katılan Kaymakamımız Uğur SEZER, Öğrencilerin karneleriyle tek tek ilgilenerek takdir ve teşekkür alan öğrencileri tebrik ederken, karnesinde zayıf olanların daha çok çalışmalarını istedi.   Kaymakamımız Uğur SEZER, karne dağıtım töreninde yaptığı kısa açıklamada “Sevgili çocuklar bugün sizin için özel bir gün 2016-2017 eğitim öğretim yılı bitti. Artık çalışma döneminden oyun dönemine giriyorsunuz. Öğretmenleriniz ve anne babalarınız size hayatta gerekli tüm donanımları vermeye çalışıyorlar. Şunu lütfen unutmayın ki hayatta sizi başarıya ancak çalışmak götürecektir ve bunu siz yapmalısınız. Bu ideali kendinize rehber edinirseniz göreceksiniz hem sizler hem de aileniz ve toplumumuz huzurlu olacaktır” dedi. Velilere de çağrıda bulunan Kaymakamımız Uğur SEZER, “Anne ve babalar olarak karne notuna göre öğrencilerinizi değerlendirmeyiniz. Öğrencilerin zayıfı olabilir ama bu notlar çalışarak düzeltilebilir. Aile bireyleri olarak çocuklarımıza karşı ilgi göstermemiz lazım” şeklinde sözlerini tamamladı.
İlkokul ve Ortaokul öğrencilerine karnelerinin yanında Kaymakamlık olarak Çevre Eğitim Seti, Anaokulu öğrencilerine çeşitli oyuncaklar verildi. 15 Temmuz İstiklal İlkokulunda başlayan karne dağıtımı sıra ile Tanşu Aksoy Orta Okulu, Hafize Sakız Anaokulu ve İmam Hatip Orta Okulunda son buldu.
 
 
 
 

TÜRKİYE CUMHURİYETİ ARMUTLU KAYMAKAMLIĞI
KARŞIYAKA MAHALLESİ ARMUTLU MEYDANI NO:22 ARMUTLU/YALOVA
Tel : 0 (226) 531 49 99 - 531 19 96
Belgegeçer :0 (226) 531 28 72

e-posta : armutlu@icisleri.gov.tr