Yalova İl Özel İdaresi ile Yalova İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce desteklenen ve Armutlu İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından projelendirilen çilek projesi Mecidiye Köyünde proje sahiplerine törenle teslim edildi.
 
Geçen yıl Mecidiye köyünde start verilen Çilek Yetiştiriciliği projesi bu yıl diğer köylere de ulaştırıldı. Yapılan proje ile Mecidiye Köyünde 7 çiftçimize, Hayriye Köyünde 3 çiftçimize, ve Selimiye köyünde 4 çiftçimize 1 er dekarlık alanda toplam 14 kişiye 14 dekarlık alanda çilek ekimi gerçekleştirildi. Programa Kaymakamımız Uğur SEZER, Yalova Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Suat PARILDAR, İl Genel Meclis Üyeleri, Siyasi Parti İlçe Başkanları, İlimizin Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürleri, İlçe Protokolü, Mahalle ve Köy Muhtarlarımız ve Çiftçilerimiz katıldı.
 
Törende konuşma yapan Kaymakamımız Uğur SEZER “Tarımsal olarak gelişimin, değişim ve dönüşümün öneminden bahsederek üretim olmadan ekonomik büyüme ve kalkınmanın olamayacağını belirtti. Milli Tarımın önemine de değinerek köylerimizde çiftçilerimizin üretim yapmasını, devlet olarak da hem teknik hem de mali olarak çiftçilerimizin yanında olduklarını söyledi. Çiftçilerimize birim alandan katma değeri yüksek ürün elde edecekleri çilek fidelerinden dağıtıyoruz. Burada 14 çiftçimize  birer dekar alanda ekilmek üzere 5600’er adet çilek fidesi, modern damlama sulama sistemi, malch naylonu filtreleri ile beraber toplam 112.000 adet çilek fidesi teslimini gerçekleştiriyoruz. Bu Projenin hayata geçirilmesinde bizlere desteğini esirgemeyen  Sayın Valimiz Tuğba YILMAZ’a, Projeye Finansman desteği sağlayan İl Özel İdaresine ve İl Tarım Müdürlüğümüze İlçemiz ve Çiftçilerimiz adına teşekkür ediyorum.” dedi.
 
Mecidiye Köyünde 1 çiftçimize ait örnek çilek bahçesinin gezilmesi ile program son buldu.
 
 
 
 
 
 

TÜRKİYE CUMHURİYETİ ARMUTLU KAYMAKAMLIĞI
KARŞIYAKA MAHALLESİ ARMUTLU MEYDANI NO:22 ARMUTLU/YALOVA
Tel : 0 (226) 531 49 99 - 531 19 96
Belgegeçer :0 (226) 531 28 72

e-posta : armutlu@icisleri.gov.tr