Kaymakamımız Uğur SEZER, öksüz ve yetim çocuklarla iftar yemeğinde bir araya geldi. İhlas Tatil köyünde düzenlenen iftar yemeğine Armutlu Kaymakamı Uğur SEZER, Belediye Başkanı Mehmet BİRKAN, Armutlu Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç.Dr.Derya GÜROY, İlçe Müftüsü Ahmet MEHMETALİOĞLU, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk DURSUN, Okul Müdürleri,öksüz yetim çocuklar ve aileleri katıldı. Ezanın okunmasıyla birlikte İlçe Müftü Ahmet MEHMETALİOĞLU’nun yaptığı duanın ardından oruçlar açıldı.
 
İftardan sonra öksüz ve yetim çocuklarla bir süre sohbet eden Kaymakam SEZER, yaptığı konuşmada; “Dezavantajlı grup olan  yetim ve öksüz çocuklarımızı sadece bugün için değil her zaman hatırlayarak yetim ve öksüz çocuklarımızla bir araya geldik. Bu çocuklarımızı unutmamak için, sosyal devlet ilkesi gereği olarak böyle bir iftar yemeği organize ettik.  Bu mübarek ayda bu çocuklarımıza göstereceğimiz ilgi belki de hayırların en iyisi olacak diye düşünüyorum" diyen Kaymakam SEZER, Devletin öksüz ve yetim çocuklara her zaman kol kanat gerdiğini, onların yalnızlık hissine kapılmaması için ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarını ifade etti. Birlik ve beraberliğin ayı Ramazanın, tüm İslam alemi için hayırlara vesile olmasını ülkemiz, milletimiz  için huzur, barış ve mutluluk getirsin temennisinde bulunarak sözlerini tamamladı.
 
Öksüz ve yetim çocuklar adına verilen iftar yemeği programı, Kaymakam Uğur SEZER  ve beraberindekiler tarafından Kaymakamlığımızca alınan bisikletlerin çocuklara verilmesi ile son buldu. Verilen hediyelerden mutlu olan çocuklar teşekkürlerini ilettiler.
 
 
 
 

TÜRKİYE CUMHURİYETİ ARMUTLU KAYMAKAMLIĞI
KARŞIYAKA MAHALLESİ ARMUTLU MEYDANI NO:22 ARMUTLU/YALOVA
Tel : 0 (226) 531 49 99 - 531 19 96
Belgegeçer :0 (226) 531 28 72

e-posta : armutlu@icisleri.gov.tr