Fıstıklı İlkokulu ve Ortaokulu temel atma töreni Valimiz Sayın Tuğba YILMAZ’ın katılımıyla gerçekleştirildi.
 
Törene; Valimiz Sayın Tuğba YILMAZ’ın yanı sıra İlçe Kaymakamımız Sayın Uğur SEZER, Yalova Milletvekilimiz Sayın Fikri DEMİREL, İl Jandarma Komutanı Albay Osman YEŞİLÖZ, İl Genel Meclis Başkanı Sayın Yaşar DEMİREL, AK PARTİ İl Başkanı Sayın Yusuf Ziya ÖZTABAK, Armutlu Belediye Başkanı Sayın Mehmet BİRKAN, İl Milli Eğitim Müdür V. Ali TOSUN, Protokol Mensupları ve vatandaşlarımız iştirak etti.
 
Konuşmalarını yapmak üzere kürsüye davet edilen Valimiz Sayın Tuğba YILMAZ;  “ Bu yıl sezon başında tamamlamayı planladığımız birçok projemizin çalışmalarına hız verdik. Şuanda da tüm açılış ve temel atma programlarıyla birlikte yatırım programlarına devam ediyoruz. 12 derslikli okulumuzun temel atma töreninde de burada okuyacak çocuklarımızın, gelecek nesillerimizin her şeyden önce vatanına, milletine bağlı hem köyünü hem ilini hem ülkemizi en iyi şekilde bilen, çalışacak, ileri noktalara götürecek nesiller olmasını temenni ediyorum. Buradan belki Vali belki Milletvekili, Kaymakam, Öğretmen, Doktor, Mühendis, Polis, Asker çıkacak. Hangi görevi yaparsa yapsın çocuklarımıza tavsiyem vatanını, milletini sevsin. Hangi görevi yaparsa yapsın layıkıyla yapsın. Bizler her daim birliğimizi koruyacağız. Bir olacağız, diri olacağız, iyi olacağız, bölgemize lider bir ülke olacağız. Şuana kadar yapılan çalışmaların hepsi bu gaye için. Pek çok ülkeyi kıskandıracak çok iyi noktalardayız. İşte bu kıskananlarda bizim üzerimizde oyun oynamak istiyor. 15 Temmuz’da milletimizin feraseti, devletimizin kararlı duruşuyla hainlere fırsat vermedik. Bundan sonra da hiçbir hain çıkmasın diye demokrasi nöbetleri tuttuk. Birliğimizi, kardeşliğimizi daha da sıkılaştırdık. Gelecek nesillerde 15 Temmuz’u hatırlayarak yetişsinler. 15 Temmuz’u unutturmayalım. Ola ki ileride başka hainler çıkmak isterlerse geleceğimiz olan çocuklarımız aynı anneleri ve babaları gibi dik dursunlar, hainlere fırsat vermesinler. Ben tekrar okulumuzun köyümüze, ilimize, ülkemize güzellikler ve bereketler getirmesi temennisiyle hayırlı olmasını diliyorum hepinizi sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum.” dedi.
  
Yapılan duaların ardından temel atma merasimi Valimiz Sayın Tuğba YILMAZ ve bu okulda eğitim-öğretim görecek öğrencilerimizle beraber butona basarak coşkulu bir şekilde gerçekleştirildi.
 
Okulun yapımında emeği geçen işçilerimizle hatıra fotoğrafı çekildikten sonra temel atma merasimi sona erdi.
 
 
 

TÜRKİYE CUMHURİYETİ ARMUTLU KAYMAKAMLIĞI
KARŞIYAKA MAHALLESİ ARMUTLU MEYDANI NO:22 ARMUTLU/YALOVA
Tel : 0 (226) 531 49 99 - 531 19 96
Belgegeçer :0 (226) 531 28 72

e-posta : armutlu@icisleri.gov.tr