İlçemizde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 99.yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı. 23 Nisan 2019 Salı günü saat  12 :00 ‘de  Vali Yardımcısı Sayın İrfan DEMİRÖZ, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Kaymakamlık Makamında kabul ettiği öğrencilerden, Kaymakamlık Makamı  koltuğunu 15 Temmuz İstiklal İlkokulu öğrencilerinden Aliye İdil SERTSÖZ' e bıraktı. Karşılıklı sohbet ortamında geçen temsili makam devir tesliminde Vali Yardımcısı Sayın İrfan DEMİRÖZ; tüm çocuklarımızın 23 Nisan Çocuk Bayramını kutladı, milletimizin iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı, Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklarımıza ve tüm dünya çocuklarına armağan ettiğini, dünyada ilk ve tek çocuk bayramı olduğunu vurguladı. Çocukların her şeyin en iyisine layık olduğunu söyleyerek ,öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.
Armutlu meydanında bulunan Atatürk Anıtı'na saat 12 :30 ‘da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelengini İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk DURSUN sundu. Çelenk sunumunun ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımız ile şanlı bayrağımızın öğrenciler tarafından göndere çekilmesi ile sona erdi.
Makam Ziyaretinden sonra Vali Yardımcısı Sayın İrfan DEMİRÖZ, Belediye Başkanı Mustafa TOKAT, kurum müdürleri, siyasi parti ,temsilcileri, STK temsilcileri, muhtarlar, öğrenciler ve vatandaşların da yoğun katılım katıldığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri İlçe Stadyumunda  devam etti. sonra Vali Yardımcısı Sayın İrfan DEMİRÖZ, Belediye Başkanı Mustafa TOKAT 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla öğrencilerin ve vatandaşların bayramlarını kutlamalarının ardından  günün anlam ve önemini belirten yazı ve şiirlerin okunması, okullarımızın sunduğu çeşitli halk oyunları gösterilerini sunmalarıyla kutlama programı sona erdi.
 
 
 

TÜRKİYE CUMHURİYETİ ARMUTLU KAYMAKAMLIĞI
KARŞIYAKA MAHALLESİ ARMUTLU MEYDANI NO:22 ARMUTLU/YALOVA
Tel : 0 (226) 531 49 99 - 531 19 96
Belgegeçer :0 (226) 531 28 72

e-posta : armutlu@icisleri.gov.tr