18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. yıl dönümü dolayısıyla İlçemiz de kutlama programı yapıldı.18 Mart Çelenk sunma töreniyle başlayan etkinlik,19 Mart’ta Dr. Enver Ören Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde yapılan etkinlikle tamamlandı.
            Atatürk Anıtı’na Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile Çelenk sunma töreni sona erdi. Dr. Enver Ören Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde gerçekleşen programda; Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Okul Müdürü Hamit MERTOĞLU’nun ardından, okul öğrencileri tarafından Çanakkale Destanı konulu oratoryo, türküler ve slayt gösterileriyle şiirler okudular. Öğrenciler tarafından hazırlanan video ve oratoryo gösterisi büyük beğeniyle izlendi. Çanakkale’nin geçilemeyeceği ve Çanakkale ruhunun her zaman var olacağı Geleceğimizin teminatı gençlerimizin gözlerindeki Vatan sevgisiyle bir kez daha anlaşılmıştır.      
            Anma Programına Kaymakamımız Uğur SEZER, Belediye Başkanı Mehmet BİRKAN, İlçe Jandarma Komutanı Süleyman ESKİ, Siyasi Parti İlçe Başkanları, Kamu Kurum Müdürleri ile vatandaşlar katıldı.
Program sonunda Kaymakamımız Uğur SEZER programda emeği geçen tüm öğrenci, öğretmen ve okul yöneticilerine teşekkür etti.
 
 
 
 

TÜRKİYE CUMHURİYETİ ARMUTLU KAYMAKAMLIĞI
KARŞIYAKA MAHALLESİ ARMUTLU MEYDANI NO:22 ARMUTLU/YALOVA
Tel : 0 (226) 531 49 99 - 531 19 96
Belgegeçer :0 (226) 531 28 72

e-posta : armutlu@icisleri.gov.tr