Kaymakamlığımız ve Armutlu Belediyesi işbirliği ile 15 Temmuz ve tüm şehitlerimizi anma etkinlikleri yapıldı.
 
İlçemiz Hacı Ali Paşa camiinde 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Mevlid-i Şerif ve dualar okundu. Akabinde Hacı Ali Paşa Camii bahçesinde 15 Temmuz ve tüm şehitlerimizin ruhu için yemek ikramı yapıldı.
 
14 Temmuz Cumartesi günü İlçemiz Hacı Ali Paşa camii önünde 15 Temmuz temalı resim sergisinin gezilmesiyle başlayan akşam programı, Armutlu Çarşı Meydanında devam etti. Ku’ran-ı Kerim Tilavetinin ardından,15 Temmuz Şehitlerimizin Anısına barkovizyon gösterisi ile 15 Temmuz gecesi yaşanalar ile ilgili video tüm halkımız tarafından ilgiyle izlendi.15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında İlahiyatçı yazar Ömer DÖNGELOĞLU 15 Temmuz Şehitleri Temalı sohbet gerçekleştirdi.
Konuşmasında 15 Temmuz’un sadece bugün olan bir kalkışma olmadığını, Hz. Ali’nin, Hz. Osman’ın, Sultan Abdülhamit’in hayatından örneklerle içimizdeki hainleri tarihten olaylarla birlikte anlattı. Program sonunda yaptığı dua ile de gönüllere hitap eden Hocamız “Allah Bu millete bir daha böyle olay yaşatmasın” diyerek elleri semaya açıp dua ederken bu milletin her daim bu hainlere gereken cevabı vereceğini belirtti.  
İlçe Halkımız tarafından yoğun katılımın sağlandığı programda birlik beraberlik ön plana çıkıp, duygusal anlar yaşandı. İlçe Kaymakamız Uğur SEZER ve Belediye Başkanımız Mehmet Birkan, Ömer DÖNGÖLOĞLU’na  teşekkür plaketi verdiler.
 
15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri programına Kaymakamımız Uğur SEZER, Belediye Başkanı Mehmet BİRKAN, Yalova Ak Parti İl Başkanı Yusuf Ziya TABAK, İlçe Jandarma Komutanı Süleyman ESKİ İlçe Emniyet Amiri Kuray ÜNLÜ, Daire Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri, İl Genel Meclis Üyeleri, Muhtarlar, Sivil Toplum Kuruluşları, esnaf ve vatandaşlarımız katıldı.
 
Armutlu meydanında, hep birlikte “15 TEMMUZU UNUTMADIK VE UNUTURMAYACAĞIMIZI” halkımızın yoğun katılımıyla ifade ettiğini belirten Kaymakamımız Uğur SEZER; halkımızın gücü, ve birlik ve beraberliğimizle Yüce Türk Milleti bu tür hainlere hiçbir zaman geçit vermeyecek olup, bu vesile ile başta 15 Temmuz Şehitleri olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle ve gazilerimizi şükranla anıyoruz dedi.
 
 
 
 

TÜRKİYE CUMHURİYETİ ARMUTLU KAYMAKAMLIĞI
KARŞIYAKA MAHALLESİ ARMUTLU MEYDANI NO:22 ARMUTLU/YALOVA
Tel : 0 (226) 531 49 99 - 531 19 96
Belgegeçer :0 (226) 531 28 72

e-posta : armutlu@icisleri.gov.tr